چرا لباسشویی ال جی تمیز نمیشوره؟

ممکن است برای شما هم مشکل تمیز نشدن لباس ها توسط ماشین لباسشویی ال جی پیش امده باشد و در این شرایط به دنبال علت آن باشید. این شرایط می تواند بسیار آزار دهنده باشد به خصوص برای زمانی که قصد دارید به مهمانی یا مکان خاص بروید،، در صورتی که لباس های تان بسیار کثیف اند و ماشین لباسشویی ال جی هم آن ها را تمیز نمی شوید. علت های متعددی می تواند سبب تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی ال جی شود. در ادامه ی این مطلب ما تمام دلایلی را که سبب تمیز نشدن لباس ها با کمک لباسشویی ال جی می شود را به طور جامع و کامل خدمت شما عزیزان ذکر می کنیم و ان ها را مورد بررسی قرار می دهیم تا در این صورت بتوانید به راحتی عیب دستگاه خود را پیدا کرده و چاره ای برای بر طرف کردن آن بیابید.
چرا لباسشویی ال جی  تمیز نمیشوره

عدم انتخاب برنامه ی درست و صحیح در ماشین لباسشویی ال جی

: این مورد، ساده ترین علتی است که لباسشویی ال جی لباس ها را تمیز نمیشوره. ماشین لباسشویی ال جی برای تمیز کردن لباس ها از برنامه های مختلف و پیشرفته ی شست و شو برخوردار می باشد. هنگام تولید و ساخت لباسشویی ال جی برخی از این برنامه ها جهت افزايش میزان تمیز نمودن، شست و شوی مطلوب و مناسب و همچنین جلوگیری از آسیب رسیدن به تار و پود لباس ها طراحی می گردند. به عنوان مثال در لباسشویی ال جی برنامه ی شست و شوی لباس های بسیار کثیف، لباس های بچه، لباس های کتان، شست و شوی پتو و حوله و نیز شست و شوی سریع در تعداد دور، دمای ابکشی و خشک کردن متفاوتی طراحی شده اند. اکنون با توجه به این موضوع اگر مصرف کننده بدون هیچ گونه اطلاعی برای مثال هنگام شست و شوی لباس های بسیار کثیف به اشتباه از برنامه ی شست و شوی سریع استفاده نماید، مسلما لباس ها علاوه بر این که در لباسشویی ال جی تميز نخواهند شد، بلکه تکرار این موضوع به صورت مکرر سبب می شود که به پارچه و یا تار و پود لباس ها اسیب وارد شود. به همین خاطر بایستی با برنامه های شست و شوی لباسشویی ال جی به طور کامل اشنایی داشته باشید و برای این منظور می توانيد به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید و یا به راحتی اطلاعات درج شده بر روی دستگاه را مطالعه فرمایید. 

عدم انتخاب برنامه درست لباسشویی ال جی

نوع و میزان نا مناسب پودر شوینده لباسشویی ال جی

: نقش تمیز و پاک کردن لباس ها را تنها ماشین لباسشویی ال جی ایفا نمی کند، بلکه این دستگاه برای این که این عملیات صورت بگیرد از سایر عوامل گوناگون نیز کمک می گیرد. مایع شوینده یا پودر از مهم ترین و اساسی ترین این عوامل به حساب می آید. هر چند در بیشتر مواقع به این موضوع اهمیت خاصی داده نمی شود، در صورتی که نوع پودر شوینده و مقدار مصرف آن در میزان تمیز د پاک شدن لباس ها تاثیر بسیاری می گذارد. حتی اکثر مدل های پودر شوینده ی مرغوب و با کیفیت سبب می شوند که لباس ها خوش بو و معطر گردند. در ماشين لباسشویی ال جی بر اساس ظرفیت آن مانند ۵ کیلو گرمی، ۷ کیلو گرمی، ۹ کیلو گرمی ، ۱۲ کیلو گرمی و غیره، میزان قرار گیری لباس هه در آن متفاوت می باشد. بنابراین بر این هنگام شستن لباس ها در لباسشویی ال جی با توجه به حجم آن، میزان پودر شوینده ی مورد نیاز هم متفاوت خواهد بود. در صورتی که بیش از حد از پودر شوینده ی لباسشویی برای تمیز شدن لباس ها استفاده نمایید، مواد به خوبی در آب حل نمی شوند و در آخر مقداری از مواد بر روی پارچه ی لباس ها باقی می مانند. اگر هم پودر شوینده از میزان مورد نیاز کمتر باشد، لباس ها به خوبی تمیز و شسته نمی شوند. از طرفی مایع شوینده یا پودر مورد نیاز بایستی از کیفیت عالی برخوردار باشد و همچنین برای لباسشویی ال جی کاملا مناسب باشد. به عنوان مثال اگر از پودر های شوینده ی دستی در لباسشویی ال جی استفاده کنید، علاوه بر این که کف بسیار زیادی ایجاد می شود، لباس ها نیز تمیز نخواهند شد. توجه کنید که اگر کیفیت پودر شوینده پایین باشد، نمی تواند پارچه ی لباس ها را به اندازه ی کافی تمیز نماید.

میزان نادرست پودر شوینده لباسشویی ال جی

بارگیری بیش از اندازه ی لباسشویی ال جی

برخی از افراد بدون این که به سنگین شدن وزن لباس ها پس از اب گیری و خشک شدن توجهی کنند، لباسشویی ال جی خود را به طور کامل  از لباس پر می نمایند. گاهی برخی افراد نیز بدون این که به حجم و ظرفیت دستگاه خود توجه کنند، مقدار بسیار زیادی از لباس کثیف را با زور و فشار درون لباسشویی ال جی خود جا می دهند. در صورتی که با این کار نه تنها لباس ها تمیز نمی شوند، بلکه بعد از مدتی دستگاه هم دچار عیب و ایراد می گردد. هنگام پر کردن و بارگیری لباسشویی ال جی بایستی حتما به میزان لباس های کثیف و همچنین ظرفیت دستگاه خود توجه کنید. به عنوان مثال در صورتی که ظرفیت دستگاه شما ۱۲ کیلو گرم است و تنها حدود ۱۲ کیلو گرم لباس های کتان و بافت کثیف درون آن قرار بدهید، بعد از آبگیری حجم لباس ها چند برابر خواهد شد و در نتیجه این امر سبب وارد شدن فشار بسیار بالا به دستگاه می شود و علاوه بر این که لباس ها را تمیز نمی کند، لباسشویی را نیز معیوب می نماید. از طرفی دیگر این امر موجب می شود که لباسشویی ال جی شما هنگام شست و شوی لباس های کثیف، بسیار تکان بخورد و سر و صدای زیادی را ایجاد کند. به همین خاطر شوینده و آب کثیف در لباسشویی باقی مانده و به درستی از شیلنگ دستگاه تخلیه نمی شوند. این مورد علاوه بر این که لباس های کثیف را تمیز نمی شوید، بلکه سبب به وجود امدن بوی بد و ناخوشایند می گردد.

بارگیری زیاد لباسشویی ال جی

معیوب شدن المنت یا هیتر لباسشویی ال جی

هنگام نصب کردن لباسشویی ال جی، ورودی آب به ورودی آب سرد متصل می گردد. بعد از آن در هنگام انجام عملیات شست و شوی لباس، المنت یا هیتر دستگاه سبب گرم شدن آب می گردد تا در این صورت لباس های کثیف شسته شوند. اگر المنت یا هیتر آب سرد را گرم نکند، آب دستگاه سرد می ماند و لباس ها در لباسشویی ال جی تمیز نمی شوند. آب سرد نمی تواند لباس ها را به خوبی و اندازه ی کافی تمیز و پاک نماید. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شد باید توسط یک کارشناس حرفه ای تعمیر شود.

نچرخیدن مخزن لباسشویی ال جی

علت اصلی و اساسی تمیز و پاک شدن لباس های کثیف در لباسشویی ال جی چرخش بسیار زیاد و ساییده شدن لباس ها بر روی یکدیگر می باشد. هنگامی که چرخش مخزن تمام شد، شما عزیزان می توانید لباس های تمیز را از دستگاه خود خارج نمایید.
چنانچه چرخش مخزن لباسشویی ال جی به اندازه ی کافی صورت نگیرد و یا اصلا انجام نشود، لباس های کثیف در دستگاه تمیز و نظافت نخواهند شد. این مورد می تواند به علت های متعددی از جمله ایرادات خازن و یا مشکلات تسمه به وجود آید و تنها روش حل شدن این مشکل کمک گرفتن از یک تکنسین مجرب و حرفه ای می باشد.
نچرخیدن مخزن لباسشویی ال جی

کثیف بودن فیلتر لباسشویی ال جی

تمامی مدل های لباسشویی ال جی علاوه بر شلنگ تخلیه، یک فیلتر تخلیه هم دارا می باشند. هنگامی که این فیلتر توسط اجسام و جرم ها دچار انسداد، گرفتگی و یا کثیفی می شود، اتفاقی مثل انسداد شلنگ برای آن رخ می دهد. در این شرایط آلودگی ها توسط فیلتر به خوبی از دستگاه خارج نمی شوند و لباس های کثیف در لباسشویی ال جی تمیز نمی شوند. این اشکال تنها با تمیز و پاک شدن فیلتر که در گوشه ی دستگاه قرار گرفته است، بر طرف می شود.

وجود لکه های قوی بر روی لباس های کثیف

هر چند که روزانه مدل های لباسشویی ال جی قوی و پیشرفته تری تولید و به بازار ها عرضه می شوند، اما هنوز بسیاری از آن ها نمی توانند لکه های سر سخت و قوی را به خوبی از بین ببرند و تمیز نمایند. از طرفی دیگر پودر های شوینده ی ماشين لباسشویی برای از بین بردن ان ها کافی نمی باشند و باید از لکه بر های قوی برای تمیز کردن آن ها استفاده شود. در صورتی که بر روی لباس های کثیف شما لکه های بسیار قوی و سرختی وجود دارد، می توانید آن ها را در دو سری مختلف در لباسشویی ال جی خود قرار داده تا به خوبی تمیز شوند. البته توجه کنید که در میان این دو بازه یک زمان مشخصی را برای استراحت ماشین لباسشویی خود نیز در نظر بگیرید تا در این صورت موتور و ساير قطعات آن دچار آسیب و خراب نشوند. 

لکه بری لباسشویی ال جی

خارج نکردن لباس های تمیز شده پس از تمام شدن عملیات شست شوی لباسشویی ال جی

دقت کنید که در تمام مدل های لباسشویی ال جی باید پس از این که فرآیند شست و شوی لباس های کثیف تمام شد، ان ها را بلا فاصله از دستگاه بیرون آورید. اگر در حالتی که فرایند شست و شوی ماشين لباسشویی به اتمام رسیده و دستگاه خاموش شده است، لباس ها را از داخل دستگاه بیرون نیاورید بوی نا خوشایند و بدی در داخل آن به وجود می آید. همچنین این امر موجب می شود که به لباس های تميز شده هوا نرسد و در این حالت بوی نا خوشایندی به خود بگیرند و مجددا کثیف شوند. به همین خاطر به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتما پس از تمام شدن عملیات شست و شو، لباس ها را فورا از دستگاه خارج کنید و ان ها را جهت خشک شدن بر روی رخت آویز پهن نمایید. در این صورت لباس ها بوی بدی به خود نخواهند گرفت و مجددا کثیف نمی شوند.

تراز نبودن ماشین لباسشویی ال جی

اکثر مشکلاتی که برای لباسشویی ال جی به وجود می آید با شیوه ی قرار گیری و یا تراز نبودن آن در محل مورد نظر ارتباط دارد. همه ی مدل های ماشین لباسشویی ال جی پس از خریده شدن باید در مکانی مناسب نصب و به طور تراز قرار بگیرند. در غیر این صورت امکان دارد برای لباسشویی ال جی شما مشکلات مختلف و جبران ناپذیری به وجود اید. به عنوان مثال هنگامی که لباسشویی ال جی شما به صورت تراز در مکانی مناسب قرار نگرفته باشد، مشکلاتی نظیر نشت آب از دستگاه، تکان خوردن هنگام عملیات شست و شو و نیز به وجود امدن سر و صدای بسیار زیاد برای دستگاه شما به وجود خواهد آمد. از طرفی این مشکلات خود سبب می شوند که ماشین لباسشویی ال جی لباس های کثیف را تمیز نشورد. بنابراین هنگام  نصب آن باید به نحوه ی قرار گیری صحیح و تراز بودن آن بسیار دقت کنید.

تراز نبودن لباسشویی ال جی

 

کثیف بودن محفظه ی داخلی ماشین لباسشویی ال جی

هر چند لباسشویی وظیفه ی شست و شو و تمیز کردن لباس ها را بر عهده دارد، اما این دستگاه خود گاهی نیاز به تمیز شدن و نظافت دارد. مسلما در داخل، گوشه و کنار لباسشویی ال جی پس از چندین بار شستن لباس های کثیف روغن، آلودگی، نخ و همچنین چرم های گوناگونی تجمع پیدا می کنند و پس از مدتی این دستگاه بسیار کثیف می شود. بنابراین اگر هیچ گونه اقدامی برای تمیز و پاک کردن این دستگاه کاربردی نکنید، دیگر نمی تواند لباس ها را به شما عزیزان تمیز و بدون هیچ گونه الودگی تحویل بدهد. به همین خاطر توصیه ی ما به شما این است که با توجه به یک برنامه ی خاص و میزان استفاده از این دستگاه یک زمانی معینی را به تمیز و پاک کردن محفظه ی داخلی آن بپردازيد. این امر علاوه بر این که سبب می شود بهداشت و تمیزی لباس‌ ها بالا برود، موجب جلوگیری از ایجاد بوی بد و نا خوشایند نیز می گردد. البته بهتر است محفظه ی این دستگاه توسط افراد با تجربه و حرفه ای تمیز شود.

کثیف بودن محفظه لباسشویی ال جی

کثیف بودن محفظه ی جا پودری لباسشویی ال جی

پس از استفاده ی مکرر از پودر شوینده و پر کردن محفظه ی جا پودری، امکان دارد این بخش دستگاه بعد از مدتی بسیار کثیف و آلوده گردد. آلودگی ها و جرم های گوناگونی در این قسمت از لباسشویی ال جی جمع اوری می شوند و در نهایت سبب کثیف شدن بسیار و پاک و تمیز نشدن لباس های کثیف می گردند. در اصل در این حالت به خاطر این که پودر و یا مایع شوینده ی تمیز  و مناسبی به لباس های کثیف درون لباسشویی رسیده نمی شود، این دستگاه نمی تواند لباس های کثیف را تمیز و نظافت کند. از این رو هر از گاهي باید به تمیز کردن محفظه ی جا پودری لباسشویی ال جی بپردازید.

مسدود شدن مخزن مواد شوینده در لباسشویی ال جی

در بیشتر مواقع هنگامی که از پودر و مواد شوینده بیش از اندازه استفاده می شود، مخزن مواد شوینده ی لباسشویی ال جی دچار انسداد می گردد. در نهایت به خاطر مسدود شدن مسیر، هنگام شست و شوی ههی بعدی به اندازه ی کافی پودر شوینده به لباس های کثیف رسیده نمی شود و در این صورت لباسشویی ال جی نمی تواند لباس های تمیز و خوش بویی را به شما عزیزان تحویل بدهد. البته توجه کنید که مسدود شدن مخزن مواد شوینده همیشه به علت استفاده ی بیش از اندازه ی مواد شوینده اتفاق نمی افتد، بلکه اکثر اوقات این امر می تواند به خاطر استفاده ی طولانی مدت و عدم تمیز و نظافت کردن مخزن مواد شوینده لباسشویی نیز رخ دهد و در واقع پس از مدتی اجسام و جرم های خارجی سبب مسدود شدن مخزن مواد شوینده این دستگاه بشوند. برای رفع این مشکل تنها کافی است مخزن را به خوبی و درستی تمیز کنید و سپس از موادی مانند مایع شوینده به عنوان جایگزین پودر استفاده نمایید تا احتمال به وجود امدن این مشکل تا حدودی کاهش پیدا کند.

مسدود شدن مخزن شوینده در لباسشویی ال جی

ایجاد انسداد در شلنگ تخلیه ی ماشين لباسشویی ال جی

در اکثر اوقات اشتباهی کوچک مانند فراموش کردن چک نمودن جیب لباس های کثیف قبل از بارگیری و قرار دادن آن ها درون لباس شویی ال جی، سبب افتادن اجسام گوناگون در داخل دستگاه می گردد. به عنوان مثال یک دستمال و یا یک سکه از جیب لباس بیرون امده و درون دستگاه افتاده است و سپس همراه با آب آلوده به سمت شلنگ تخلیه ی لباسشویی حرکت می کند. این امر سبب می شود که بعد یک مدت کوتاهی شلنگ تخلیه ی لباسشویی ال جی دچار انسداد و گرفتگی شود و اب های الوده و کثیف از داخل شلنگ تخلیه به خوبی بیرون نیایند. در نهایت می توان گفت این مورد خود می تواند یکی از علت هایی باشد که لباسشویی ال جی تمیز نمیشوره. البته نا گفته نماند که همیشه اجسام خارجی سبب مسدود شدن شلنگ تخلیه ی لباس شویی ال جی نمی شوند، بلکه برخی اوقات تجمع جرم و الودگی ها در گذر زمان در این بخش از دستگاه می تواند موجب مسدود شدن و گرفتگی شلنگ تخلیه شود. بنابراین به این موضوع هنگام شست و شو دقت کنید.

انسداد شیلنگ تخلیه لباسشویی ال جی

اطلاعات تماس با ما
آدرس : تهران، سه راه امین حضور، امیرکبیر شرقی ، پاساژ خلیج فارس ، طبقه همکف ، پلاک 011
تلفن های تماس :  02133545861  و  02133546320
موبایل : 09203173027

فروشگاه لوازم خانگی الجی با ده ها سال سابقه در تهران ، همواره در تلاش است تا کالای اورجینال را با عالی ترین قیمت به مشتریان گرامی در سراسر کشور ارائه دهد. تمامی مشتریان گرامی می توانند قبل از خرید از مشاوره رایگان ما در زمینه خرید کالای برند الجی بهره مند شوند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی ال جی بازار می باشد .