چرا لباسشویی ال جی تخلیه نمی کند؟

علت های زیادی می توانند پاسخ این سوال باشند. اما به طور کلی از جمله علت های رایج و متداولی که سبب می شوند لباسشویی ال جی تخلیه نکند، می توان به مواردی مثل معیوب شدن پمپ تخلیه، خراب شدن سوئیچ درب، مسدود شدن شلنگ تخلیه و یا گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه توسط مو و مواد زائد اشاره نمود. اما در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا علت های متعددی که موجب می شوند ماشين لباسشویی ال جی تخلیه نکند را ذکر کنیم.

چرا لباسشویی ال جی تخلیه نمی کند؟

بررسی دلایل عدم تخلیه ی ماشين لباسشویی ال جی

در این بخش ما شش علت عدم تخلیه ی آب ماشین لباسشویی ال جی را به طور جامع و کامل مورد بررسی قرار داده ایم.
مسدود شدن شلنگ تخلیه ی لباسشویی ال جی: هنگامی که شلنگ تخلیه ی لباسشویی ال جی دچار انسداد و گرفتگی می شود، آب در داخل دستگاه باقی می ماند و تخلیه نمی شود. تخلیه شدن آب از دستگاه لباسشویی مهم ترین و اساسی ترین بخش از فرایند شست و شو می باشد. خارج شدن اب از لباسشویی به این صورت انجام می شود که پمپ اب، اب درون محفظه ی دستگاه را می مکد. در صورتی که صدای پمپ تخلیه ی اب جهت آغاز چرخه ی تخلیه شنیده می شود اما هیچ گونه تخلیه ای صورت نمی گیرد، می توان گفت احتمال دارد که در شلنگ تخلیه مشکلی به وجود آمده است. در چنین مواقعی برای بررسی گرفتگی و انسداد در شلنگ، باید در ابتدا دستگاه خود را خاموش کرده و سپس آن را جا به جا نمایید تا به قسمتی که شلنگ تخلیه به ان متصل شده بتوانید دسترسی پیدا کنید و مشکل را به با کار گيري روش های مورد نیاز بر طرف نمایید.
گرفتگی و انسداد فیلتر پمپ تخلیه: کلیه ی مدل های ماشی لباسشویی ال جی از یک پمپ برخوردار می باشند. این پمپ ها در اصل برای تخلیه و خارج کردن اب از دستگاه بعد از به اتمام رسیدن فرایند شست و شوی لباس های کثیف طراحی و ساخت شده اند. چنانچه در چرخه های تخلیه ی آب صدای پمپ به گوش شما رسید ولی آب به کندی و یا اصلا از دستگاه تخلیه و خارج نشد، در این شرایط باید احتمال دهید که فیلتر پمپ تخلیه ی اب ماشین لباسشویی ال جی دچار گرفتگی و انسداد شده است. اگر احتمال می دهید که پمپ تخلیه ی دستگاه دچار مشکل شده است، جهت بررسی کردن فیلتر پمپ تخلیه بایستی به بخش داخلی ماشین لباسشویی خود دسترسی پیدا کنید. در این حالت ابتدا دستگاه خود را از پریز برق جدا کرده و سپس آن را به گونه ای که بتوانید به پنل پشتی دسترسی داشته باشید از دیوار کمی فاصله بدهید. پس از برداشتن پنل لباسشویی، مکان پمپ تخلیه را بيابيد. شیلنگ تخلیه را باید از بخش ورودی خارج کنید و سپس فیلتر دستگاه را از لحاظ وجود هر گونه جسم خارجی چک نمایید. اگر فیلتر کثیف بود ان را  تمیز کرده و سپی شلنگ را دوباره در جای خود نصب نمایید. پنل پشتی را در جای خود قرار دهید و لباسشویی ال جی را دوباره به برق متصل نمایید و ان را راه اندازی کنید و بررسی کنید که عمل تخلیه به درستی صورت می گیرد یا خیر.
تخلیه ماشین لباسشویی ال جی
معیوب شدن پمپ تخلیه : یکی دیگر از علت هایی که لباسشویی ال جی تخلیه نمی کند، می تواند مربوط به معیوب بودن پمپ تخلیه باشد. در صورتی که پمپ تخلیه دچار هیچ گونه انسداد و گرفتگی نشده بود و صدای پمپ را هم نمی شنیدید، به احتمال زیاد پمپ دستگاه دچار مشکل و اسیب شده است. اگر دستگاه شما نیاز داشت که پمپ آن تعویض شود، باید ابتدا دستگاه را از پریز برق جدا کنید و سپس اب را از لباسشویی ال جی بیرون اورید تا در این صورت بتوانید به راحتی پمپ را از درون دستگاه خارج کنید. اکنون پمپ معیوب شده را از لباسشویی جدا کرده و سپس پمپ جدید و مناسب را به جای آن به دستگاه متصل کنید. در نهایت اتصالات را در داخل لباسشویی بر قرار کنید و دستگاه را مجدد راه اندازی و آن را آزمایش نمایید.
خراب و معیوب بودن تسمه ی لباسشویی ال جی: چنانچه پمپ تخلیه ی لباسشویی ال جی دچار گرفتگی و انسداد نشده بود و همچنان دستگاه نتوانست اب را تخلیه نماید، در این شرایط می توان این احتمال را در نظر گرفت که تسمه ی دستگاه دچار مشکل شده است. تسمه در قسمت پايينی لباسشویی ال جی قرار دارد و در عملکرد و کارایی پمپ نقش بسزائی را ایفا می کند. اگر تسمه ی لباسشویی ال جی دچار مشکل نشده بود باید اقدام به تعویض آن کنید. برای این منظور دستگاه خود را از پریز برق جدا کنید و آن را از کنار دیوار فاصله بدهید، به گونه ای که بتوان به بخش پشتی آن دسترسی پیدا کرد. پنل پشتی لباسشویی ال جی را باز کنید و تسمه ی فرسوده و قدیمی را که در قسمت زیر تشت قرار گرفته بر دارید و به جای آن تسمه ی جدیدی را قرار بدهید. سپس قطعات و دستگاه را در جای اصلی خود قرار دهید و آن را دوباره به برق وصل کنید. پس از راه اندازی مجدد لباسشویی بر طرف شدن مشکل عدم تخلیه اب را چک کنید.
علت عدم تخلیه لباسشویی ال جی
وجود مشکل و ایراد در سوئیچ درب لباسشویی ال جی: سوئیچ درب بخشی مهم از سيستم ایمنی ماشین لباسشویی به حساب می آید و در کلیه ی مدل های لباسشویی بوش این بخش وجود دارد. در صورتی که در این دستگاه دریچه ی بالایی باز گرد، لباسشویی ال جی سریعا متوقف می شود و زمانی  که دریچه بسته شد درب دوباره به عملکرد خود ادامه می دهد. این خصوصیت در ماشین لباسشویی های ال جی به این منظور طراحی شده که اجسام  خارجی به صورت تصادفی یا اتفاقی به درون آن نیوفتند و از به وجود امدن خسارات و خرابی تا حدودی جلوگیری می نماید. در صورتی که سوئیچ درب عملکردی درست و صحیح نداشته باشد، حتی زمانی که درب دستگاه بسته است، ماشين لباسشویی ال جی هم عملکردی مناسب نخواهد داشت و نمی تواند عمل تخلیه ی اب را انجام دهد.
بررسی علل عدم تخلیه لباسشویی ال جی
مسدود شدن مسیر تخلیه ماشین لباسشویی ال جی: اگر کلیه ی احتمالات عدم تخلیه‌ ی ماشين لباسشویی ال جی را مورد بررسی قرار داده اید و هیچ کدام از ان ها علت تخلیه نکردن لباسشویی ال جی نبودند، اخرین احتمالی که می توانید برای این مشکل بدهید، مسدود بودن مسیر تخلیه ی ماشین لباسشویی ال جی می باشد. ممکن است در مسیر تخلیه ی دستگاه مواردی مثل الیاف لباس و یا مو گیر کرده باشد و سبب انسداد و گرفتگی مسیرتخلیه گردد.
اطلاعات تماس با ما
آدرس : تهران، سه راه امین حضور، امیرکبیر شرقی ، پاساژ خلیج فارس ، طبقه همکف ، پلاک 011
تلفن های تماس :  02133545861  و  02133546320
موبایل : 09203173027

فروشگاه لوازم خانگی الجی با ده ها سال سابقه در تهران ، همواره در تلاش است تا کالای اورجینال را با عالی ترین قیمت به مشتریان گرامی در سراسر کشور ارائه دهد. تمامی مشتریان گرامی می توانند قبل از خرید از مشاوره رایگان ما در زمینه خرید کالای برند الجی بهره مند شوند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی ال جی بازار می باشد .