چرا تلویزیون ال جی تصویر ندارد؟

ممکن است این مورد هم برای شما پیش آمده باشد که تلویزیون تان در حالی که صدا دارد، هیچ گونه تصویری را از خود منتشر نمی کند. با توجه به هزینه های بالای تعمیری که این تلویزیون ال جی دارد، این مشکل می‌ تواند برای بسیاری از کاربران ترسناک و ناراحت کننده باشد. در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا شما عزیزان را با علت هایی ‌که می توانند سبب به وجود آمدن این مشکل در تلویزیون ال جی شوند، اشنا کنیم.

چرا تلویزیون ال جی تصویر ندارد؟

چرا تلویزیون ال جی صدا دارد اما تصویر ندارد ؟

این مشکل عموما هنگامی که در حال تماشای تلویزیون هستید، اتفاق می افتد، به این صورت که ناگهان تصویر تلویزیون شما قطع می گردد. در این شرایط تلویزیون شما صدا دارد اما تنها تصویر آن قطع می شود، به گونه ای که حتی می توانید شبکه ی تلویزیون را هم عوض نمایید. در چنین شرایطی اگر کمی به تلویزیون ال جی خود نزدیک شوید، هاله ای از نور را بر روی صفحه نمایشگر آن مشاهده خواهید کرد. در صورتی که تلویزیون ال جی شما با چنین مشکلی مواجه شد، ابتدا در نخستین گام بهتر است که دستگاه را برای چندین بار خاموش و روشن نمایید. این امر امکان دارد تلویزیون ال جی شما را حالت اول خود بر گرداند. ولی توجه کنید که در این شرایط تلویزیون شما دچار آسیب و مشکل شده است و اگر ان را بیشتر مورد استفاده قرار دهید، امکان دارد خسارات بیشتر و جبران ناپذیری را به آن وارد نمایید.
اما اگر که این مشکل تلویزیون ال جی شما با چندین بار روشن و خاموش کردن رفع نشد، توصیه می کنیم در این شرایط موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید علت وجود این مشکل را در دستگاه خود بیابید. توجه کنيد برخی از علت هایی که در رابطه با این مشکل تلویزیون های ال جی در ادامه ذکر می کنیم تنها باید توسط تعمیرکار های مجرب و حرفه ای بررسی و برطرف شوند، زیرا بعضی از ان ها کاملا تخصصي اند.
چرا تلویزیون ال جی صدا دارد تصویر ندارد؟
سوختن بک لایت تلویزیون ال جی: از اصلی‌ ترین و اساسی ترین علت هایی ‌که سبب می شود تلویزیون ال جی تصویر نداشته باشد، سوختن‌بک لایت آن است. بک لایت موجود در تلویزیون های ال جی به دو صورت‌ موازی و سری می باشد. به خاطر وجود این بک لایت ها در تلویزیون ال جی، پیش از این که تصویر آن به طور کامل قطع شود، در ابتدا پایین و بالای تصویر تلویزیون قطع می گردد. در تمامی مدل های تلویزیون ال جی اگر تنها یکی از بک لایت های آن خراب و معیوب شود، با این حال دستگاه به کار و عملکرد خود ادامه می دهد. ولی توصیه می کنیم سریعا برای جلوگیری از آسیب ها و خسارات بیشتر اقدام به تعمیر آن کنید. اگر بک لایت تلویزیون ال جی دچار سوختگی شد و دستگاه دیگر تصویری نداشت یکی از بهترین روش هایی که برای رفع این مشکل می توانیم پیشنهاد کنیم این است که وارد تنظیمات تلویزیون شوید و در انجا تنظیمات تصویر را انتخاب کنید و میزان نوز پس زمینه ی تلویزیون را بین ۷۰ تا ۸۰ فرار بدهید. در تلویزیون‌ های ال جی عموما تنظیمات پیش فرض در این شرایط روی صد درصد می باشد که این امر موجب می شود فشار بسیار بالایی بر روی بک لایت دستگاه باشد و در نتیجه ان را خراب و معیوب می کند. از دیگر عواملی که سبب می شود بک لایت تلویزیون ال جی خراب شود، قرار گرفتن ان در شرایط محیطی گرم است. تلویزیون های ال جی هنگامی که روشن اند، از خود گرما تولید کرده و اگر در پشت آن ها وسیله ی گرمایشی قرار داشته باشد، بک لایت دستگاه را خراب و از کار می اندازد. هنگام چیدمان لوازم منزل خود به این موضوع حتما توجه فرمایید و دستگاه را در قسمتی که پشت ان وسیله ی گرمایشی است، قرار ندهید. انجام اصلاحیه روی برد پاور تلویزیون ال جی از دیگر مواردی است که سبب می شود بک لایت های دستگاه دچار عیب و از کار نیوفتند. توصیه می کنیم پس از این که دستگاه خود را تعمیر کردید، اصلاحیه ی مورد نیاز را بر روی برد پاور تلویزیون ال جی انجام دهید.
سوختن بک لایت تلویزیون ال جی
خراب و معیوب شدن کابل و یا از بین‌ رفتن اتصال: اگر تلویزیون ال جی شما تصویر نداشت، کابل های آن را نیز چک کنید. این مشکل می تواند با قطع شدن برخی از این نوع کابل ها برای دستگاه شما به وجود آید. به عنوان مثال، کابل AV که از سه فیش رنگی برخوردار می باشد، امکان دارد که با قطع شدن فیش تصویر تلویزیون ال جی، سیگنال تصویر دستگاه نیز قطع گردد. در این شرایط تلویزیون ال جی شما صدا دارد اما هیچ گونه تصویری را نمی توانید بر روی صفحه ی آن مشاهده کنید. توجه کنید کابلی که به رنگ زرد است برای تصویر می باشد. برای بررسي کردن این مشکل کافی است تنها کابل های دستگاه را کمی جا به جا نمایید.
تنظیمات تلویزیون ال جی : احتمال دارد یکی از علت هایی که تلویزیون ال جی شما تصویر ندارد، تنظیمات نادرست و غلط آن باشد. در این حالت باید جهت رفع این مشکل به قسمت تنظیمات دستگاه خود بروید و تنظیمات تصویر را انتخاب نمایید و سپس حالت تصویر را تغییر بدهید. برای مثال تصویر را از حالت سینمایی به حالت طبیعی و یا درخشان تنظیم و تغییر بدهید. در گام بعد تلویزیون خود را خاموش و تمامی دستگاه‌ هایی را که به آن متصل است، جدا نمایید. در نهایت تلویزیون خود را روشن نمایید، اگر این مشکل رفع شده بود دستگاه‌ هایی را که جدا کردید، یکی یکی به آن متصل نمایید و تصویر هر یک را به صورت مجزا چک کنید تا متوجه بشوید که کدام دستگاه سبب به وجود آمدن این مشکل در تلویزیون ال جی شده است.
عدم ارائه ی سیگنال به تلویزیون ال جی: هنگامی که تلویزیون ال جی شما صدا دارد اما هیج گونه تصویری ندارد، توصیه می کنیم سیگنال‌ های ورودی به ان را چک کنید. در برخی از مواقع اگر سیگنال‌ های ورودی به تلویزیون ضعيف باشند، دستگاه قطع می گردد. جهت بررسی این مورد باید چندین بار کانال های شبکه را عوض کنید. اگر در سایر ورودی ها تصویر وجود داشت، می توان از این که تلویزیون ال جی شما سالم است، کاملا مطمئن شوید و نتیجه گرفت که مشکل اصلی از ضعیف بودن سیگنال‌ های ورودی به دستگاه می باشد. در این شرایط کافی است فقط آنتن خود را مجددأ چک کنید و سپس دوباره کانال های شبکه را چندین بار عوض نمایید.
خراب شدن کابل تلویزیون ال جی
صدمه و ضربه وارد شدن به تلویزیون ال جی: از جمله مواردی که می تواند سبب وارد شدن ضربه و صدمه به این دستگاه شود می توان به دمای بسیار بالا، سوخته شدن قطعات تلویزیون و نیز موج الکتریکی اشاره نمود. برای رفع این مشکل حتما باید از یک تکنسین مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.
وجود ورودی های نا مناسب برای تلویزیون ال جی: انتخاب کابل و یا وروی نا مناسب برای دستگاه های جانبی تلویزیون ال جی، می تواند یکی دیگر از علت های تصویر نداشتن این دستگاه باشد. برای این که مطمئن شوید این مشکل به وجود امده است باید اتصالات مربوطه را چک نمایید.
اتصال اشتباه و غلط کابل ها در تلویزیون ال جی: در صورتی که تلویزیون صدا دارد اما هیچ گونه تصویری را بر روی صفحه ی ان نمی توانید مشاهده نمایید، می توان گفت احتمال دارد که کابل ها را به صورت اشتباه و یا جا به جا متصل کرده اید. برای رفع این مشکل در تلویزیون ال جی و داشتن تصویر تنها کافی است کابل ها را بررسی کنید و در صورتی که ان ها به اشتباه و نادرست متصل شده اند، ان ها را درست در مکان خود در تلویزیون ال جی متصل نمایید و بررسی کنید که ایا تلویزیون شما تصویر دارد یا خیر.
ضربه به تلویزیون ال جی
اطلاعات تماس با ما
آدرس : تهران، سه راه امین حضور، امیرکبیر شرقی ، پاساژ خلیج فارس ، طبقه همکف ، پلاک 011
تلفن های تماس :  02133545861  و  02133546320
موبایل : 09203173027

فروشگاه لوازم خانگی الجی با ده ها سال سابقه در تهران ، همواره در تلاش است تا کالای اورجینال را با عالی ترین قیمت به مشتریان گرامی در سراسر کشور ارائه دهد. تمامی مشتریان گرامی می توانند قبل از خرید از مشاوره رایگان ما در زمینه خرید کالای برند الجی بهره مند شوند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی ال جی بازار می باشد .