چرا تلویزیون ال جی روشن نمیشه؟

روشن نشدن تلویزیون ال جی دلایل بسیار زیاد و گوناگونی دارد. برخی از این موارد بسیار ساده هستند و می ‌توان با به کارگیری چند روش ساده، به رفع مشکل پرداخت. در صورتی که در برخی از مواقع روشن نشدن تلویزیون ال جی به قطعات سخت‌ افزاری دستگاه ارتباط دارد و در این شرایط جهت برطرف کردن مشکل باید از افراد با تجربه و متخصص کمک بگیرید.
ما امروز در ادامه ی این مطلب قصد داریم علت ‌هایی را که سبب روشن نشدن تلویزیون ال جی می ‌شوند به شما معرفی کنیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. توجه کنید که اگر مشکل تلویزیون شما با به کارگیری موارد اولیه رفع نشد باید در این مواقع از یک متخصص تعمیرات حرفه ‌ای و با تجربه جهت رفع مشکل کمک بگیرید.
از جمله مواردی که سبب ایجاد چنین مشکلی در تلویزیون ال جی می ‌شوند، می ‌توان به خراب شدن مین برد و برد پاور اشاره نمود. در چنین شرایطی لازم است عواملی مانند محافظ برق را بررسی کنید و همچنین کابل برق را جهت رفع مشکل تست نمایید.
چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شه؟

علت‌ هایی که سبب روشن نشدن تلویزیون ال جی می ‌شوند

  • بررسی پریز برق و کابل برق تلویزیون ال جی
  • بررسی دستگاه‌ های متصل به تلویزیون ال جی
  • ویروسی شدن تلویزیون ال جی
  • خراب و معیوب شدن برد پاور تلویزیون ال جی
  • معیوب و خراب شدن مین برد تلویزیون ال جی
بررسی کابل برق و پریز برق تلویزیون ال جی: هنگام روشن نشدن تلویزیون ال جی، محافظ برق نخستین و اصلی‌ ترین موضوعی است که باید آن را مورد بررسی قرار بدهید. در این شرایط توصیه می‌ کنیم در ابتدا کابل برق را به طور مستقیم به پریز برق وصل کنید. اگر مشکل دستگاه رفع شد، محافظ برق دستگاه را تعویض کنید. اگر با در پیش گرفتن این موارد مشکل تلویزیون شما برطرف نشد، بایستی به بررسی کابل برق بپردازید. برای این منظور می‌ توانید از یک فازمتر استفاده نمایید. برای این که از سالم بودن کابل مورد نظر اطمینان حاصل کنید، توصیه می‌ کنیم از یک کابل برق دیگر، جهت تست کردن استفاده نمایید. پیشنهاد ما به شما این است که تلویزیون خود را با چند پریز برق تست کنید. زیرا ممکن است پریز برق دچار مشکل و یا خراب شده باشد. مواردی مانند نوسان برق نیز سبب روشن نشدن تلویزیون ال جی می ‌شود.
علت های روشن نشدن تلویزیون ال جی
بررسی دستگاه‌ های متصل به تلویزیون ال جی:  از دیگر موارد مهمی که سبب روشن نشدن تلویزیون ال جی می‌ شود، می‌ توان به خراب بودن دستگاه‌ های متصل به تلویزیون اشاره کرد. در صورتی که دستگاه ‌هایی مانند رسیور، دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته و همچنین گیرنده دیجیتال دچار مشکل شوند، تلویزیون شما در این حالت خاموش می ‌شود و دیگر نمی ‌توان آن را روشن نمود. در این شرایط توصیه می ‌کنیم تمام دستگاه‌ هایی را که به تلویزیون متصل اند، قطع کنید و سپس تلویزیون خود را به تنهایی روشن نمایید. اگر مشکل دستگاه شما برطرف شد در گام بعد دستگاه ‌های متصل به آن را یکی یکی به تلویزیون ال جی خود وصل کنید تا دستگاهی را که سبب به وجود آمدن چنین مشکلی در تلویزیون شما شده است را بیابید.
ویروسی شدن تلویزیون ال جی: هنگامی که تلویزیون‌ ها هوشمند می‌ شوند، در آن ها مشکلاتی مثل ویروسی شدن و هنگ کردن نیز ایجاد می‌ گردد. برای این که بتوانید از این مشکل جلوگیری کنید بهتر است حتماً برای نصب کردن نرم ‌افزار بر روی تلویزیون  ال جی خود از سایت ‌های معتبر و امن استفاده نمایید. از دیگر مواردی که سبب ویروسی شدن تلویزیون شما می‌ شود می‌ توان به استفاده از حافظه های اس اس دی و فلش مموری اشاره نمود. توصیه می ‌کنیم پیش از این که  ابزار هایی مثل فلش مموری و هارد را مورد استفاده قرار بدهید و آن ها را به تلویزیون خود وصل کنید، حتماً به ویروس کشی آن ها بپردازید. ویروس در اصل سبب می‌ شود که در نرم‌ افزار تلویزیون ال جی شما اختلال به وجود آید، به گونه‌ ای که در برخی از مواقع زمانی که تلویزیون خود را خاموش می ‌کنید نمی ‌توان دیگر آن را روشن نمود. اگر با چنین مشکلی رو به رو شدید توصیه می‌ کنیم از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
خراب و معیوب شدن برد پاور تلویزیون ال جی: این مورد یکی دیگر از مواردی است که سبب روشن نشدن تلویزیون ال جی شما می ‌شود. برد پاور یا منبع تغذیه در اصل یک قطعه ی الکترونیکی است که وظیفه ی تامین ولتاژ سایر بخش‌ های تلویزیون را بر عهده دارد. منبع تغذیه در واقع بر اثر مواردی مثل نوسان برق و فرسودگی قطعات، خراب و معیوب می‌ گردد. اگر می ‌خواهید برد پاور تلویزیون ال جی شما از عمر طولانی مدتی برخوردار باشد، بهتر است برای نگهداری از آن از محافظ برق استفاده نمایید و در زمانی که هیچ گونه استفاده ای از تلویزیون خود ندارید حتماً برق دستگاه خود را قطع نمایید. توصیه می‌ کنیم که هر ۵ سال یک بار منبع تغذیه تلویزیون خود را سرویس کنید تا در این صورت تلویزیون ال جی شما دچار خرابی و مشکل نشود.
در صورتی که برد پاور تلویزیون شما دچار خرابی شد تکنسین‌ های ال جی این قطعات را در منزل و محل شما تعمیر و مشکل را برطرف می‌ کنند.
معیوب و خراب شدن مین برد تلویزیون ال جی: بر روی مین برد و یا مادر برد، قطعات پردازش صدا و تصویر قرار می‌ گیرند. مین برد یا مادر برد در اصل وظیفه ی پردازش سیگنال‌ های ورودی به تلویزیون ال جی را بر عهده دارد. از دیگر موارد بسیار مهمی که می تواند سبب روشن نشدن تلویزیون ال جی شود، می توان به خراب و معیوب بودن مین برد اشاره کرد. از جمله مواردی که سبب خراب شدن و آسیب دیدن مین برد یا مادر برد می شود، می ‌توان به نوسان برق، اتصال به دستگاه‌ های خراب و همچنین ویروسی شدن، اشاره نمود. مین برد توسط یک سری دستگاه‌ های پیشرفته و حرفه‌ ای تعمیر می‌ شود و این کار را تنها یک تکنسین متخصص می‌ تواند انجام دهد.

دلایل روشن نشدن تلویزیون ال جی در سایر مدل ‌ها

تلویزیون های ال جی سری LB: اساسی‌ ترین و اصلی‌ ترین مشکل این مدل تلویزیون‌ های ال جی قطع شدن تصویر است، به گونه ‌ای که تلویزیون تصویر ندارد اما صدا دارد. این مشکل در بیشتر از مواقع مربوط به بک لایت تلویزیون می باشد. از دیگر مشکلاتی که در این مدل تلویزیون‌های ال جی رخ می‌ دهد می ‌توان به سیاه شدن تصویر در یک قسمت از تلویزیون اشاره کرد. این مشکل نیز در بیشتر مواقع مربوط به پنل و یا بک لایت می ‌باشد. یکی دیگر از مشکلاتی که در این مدل تلویزیون‌ ها اتفاق می‌ افتد این است که حافظه ی تلویزیون پس از خاموش کردن آن به طور کامل پاک می ‌گردد که این مشکل در اصل به مین برد دستگاه مربوط می شود و معمولا توسط یک تعمیر کار متخصص در منزل و محل افراد تعمیر می گردد. در مواقعی که تلویزیون ال جی صدا دارد اما تصویر ندارد، می‌توان احتمال این را داد که پنل تلویزیون دچار مشکل و یا خراب شده است که در این مواقع رنگ تصویر سرمه ‌ای و یا خاکستری می‌ شود.
تلویزیون های ال جی سری LF: این مدل از تلویزیون‌ های ال جی از تنوع بسیار زیادی بک بک لایت برخوردار هستند که هر کدام از آن ها در صورت خراب شدن به روش‌ های متفاوتی تعمیر می ‌شوند، به گونه‌ ای که در برخی از مدل ‌ها ال ای دی ها به طور یک سری کامل روی یک فلز آلومینیومی  می ‌باشند و برد پاور آن ها متفاوت است که در این شرایط جهت تعمیر تلویزیون بایستی حتماً بک لایت به طور کامل تعویض گردد. البته تصویر در این مدل تلویزیون‌ های ال جی بسیار واضح ‌تر است. از دیگر مشکلاتی که در این مدل تلویزیون‌ ها به وجود می‌ آید، می‌توان به خاموش و روشن شدن متداول اشاره کرد. این مشکل در اصل از مین برد تلویزیون می‌ باشد و تعمیر آن تنها توسط یک تکنسین متخصص و با تجربه صورت می‌ گیرد.
دلایل روشن نشدن تلویزیون ال جی
تلویزیون های ال جی سری LN: این مدل تلویزیون ‌های ال جی از بک لایت چند خط سری برخوردار می‌ باشند و در آن ها تعمیرات با ال ‌ای ‌دی‌ های فابریکی صورت می ‌گیرد. در این مدل تلویزیون‌ های ال جی در صورت خراب شدن، تصویر آن ها به صورت کامل سیاه می ‌گردد، در حالی که صدا در حال پخش است. البته لازم به ذکر است که در این تلویزیون ‌های ال جی در مدل ‌های ۴۷، ۵۰ و ۵۵ هنگام روشن کردن تلویزیون در چند ثانیه اول لوگوی ال جی مشاهده می‌ شود و سپس تصویر صفحه ی نمایشگر به طور کامل سیاه می ‌گردد. برای حل و جلوگیری از این مشکل روش ‌های متفاوتی در پیش گرفته می‌ شود و در صورت خراب شدن، در منزل به تعمیرات آن پرداخته می‌ شود.
تلویزیون های ال جی سری LV: این سری تلویزیون ‌های ال جی در مدل ‌های مختلفی طراحی شده ‌اند. در این سری معمولا مدل ۴۲LV۳۷۱۰۰ دچار خرابی و مشکل می‌ شود. مشکل این مدل تلویزیون ال جی اکثر اوقات مربوط به مین برد تلویزیون است، به گونه‌ ای که تلویزیون به صورت ناخودآگاه خاموش می‌ گردد و دیگر نمی‌ توان آن را روشن نمود. در این حالت با فشار دادن دکمه ی پاور تلویزیون چراغ‌ های جلوی آن روشن می ‌شوند، اما هیچ گونه تصویری بر روی تلویزیون نمایش داده نمی شود. در این مدل، تعمیر مین برد نیز در منزل توسط تکنسین با تجربه و متخصص صورت می‌ گیرد.
اطلاعات تماس با ما
آدرس : تهران، سه راه امین حضور، امیرکبیر شرقی ، پاساژ خلیج فارس ، طبقه همکف ، پلاک 011
تلفن های تماس :  02133545861  و  02133546320
موبایل : 09203173027

فروشگاه لوازم خانگی الجی با ده ها سال سابقه در تهران ، همواره در تلاش است تا کالای اورجینال را با عالی ترین قیمت به مشتریان گرامی در سراسر کشور ارائه دهد. تمامی مشتریان گرامی می توانند قبل از خرید از مشاوره رایگان ما در زمینه خرید کالای برند الجی بهره مند شوند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی ال جی بازار می باشد .